ECE-A1CKA100I
型號描述:
10 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C
型號:
ECE-A1CKA100I
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:2000 倍增量:1
Capacitance
10 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
28 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
47.6 mA @ 10 kHz
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Size / Dimension
0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)