ECE-A0JKA220
- 型號描述:
22 μF 6.3 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL TH
- 型號:
- ECE-A0JKA220
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- 0.059" (1.50mm)
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 1000 Hrs @ 85°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- Capacitance
- 22 µF
- Voltage - Rated
- 6.3 V
- Ripple Current @ High Frequency
- 49.3 mA @ 10 kHz