ERJ-PB3B1822V
- 型號描述:
18.2 kOhms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
- 型號:
- ERJ-PB3B1822V
- 品牌:
- PANASONIC
- 交期:
- 7-12工作天
- Power (Watts)
- 0.2W, 1/5W
- Tolerance
- ±0.1%
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±50ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Supplier Device Package
- 0603
- Height - Seated (Max)
- 0.022" (0.55mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 18.2 kOhms