OD1238-24HBVXE10A
- 型號描述:
Fan Tubeaxial 24VDC Square - 120mm L x 120mm H Ball 235.5 CFM (6.59m3/min) 4 Wire Leads
FAN 24VDC 120X38MM PWM/TACH
- 型號:
- OD1238-24HBVXE10A
- 品牌:
- Orion Fans
- 1
- Packaging
- Box
- Features
- Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
- Voltage - Rated
- 24VDC
- Size / Dimension
- Square - 120mm L x 120mm H
- Bearing Type
- Ball
- RPM
- 4925 RPM
- Air Flow
- 235.5 CFM (6.59m³/min)
- Width
- 38.00mm
- Weight
- Operating Temperature
- -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
- Termination
- 4 Wire Leads
- Approval Agency
- CE, cURus, TUV, UR
- Ingress Protection
- Fan Type
- Tubeaxial
- Noise
- 60.4dB(A)
- Static Pressure
- 1.600 in H2O (398.6 Pa)
- Power (Watts)
- 46.3 W