首頁 > Nichicon代理商 > LKX2D561MESZ40
影像僅供參考,以產品規格為準
LKX2D561MESZ40
型號描述:
560 μF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP TH
型號:
LKX2D561MESZ40
品牌:
Nichicon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:250 倍增量:1
Capacitance
560 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
200 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
Audio
Ripple Current @ Low Frequency
1.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.4 A @ 50 kHz
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension
0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)
1.654" (42.00mm)