首頁 > Nichicon代理商 > LKX2G471MESB50
影像僅供參考,以產品規格為準
LKX2G471MESB50
型號描述:
鋁質電解電容器 - 嵌入式 400volts 470uF For Audio Equip.
型號:
LKX2G471MESB50
原廠包裝量:
50
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
470 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
400 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
1.68 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.4024 A @ 50 kHz
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension
1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)
2.047" (52.00mm)