首頁 > Nichicon代理商 > LKX2G681MESC50
影像僅供參考,以產品規格為準
LKX2G681MESC50
型號描述:
680 μF 400 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
鋁質電解電容器 - 嵌入式 400volts 680uF For Audio Equip.
型號:
LKX2G681MESC50
原廠包裝量:
50
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
2.047" (52.00mm)
Capacitance
680 µF
Voltage - Rated
400 V
Ripple Current @ Low Frequency
2.12 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.0316 A @ 50 kHz