PMEG60T50ELPX
型號描述:
Diode 60 V 5A Surface Mount SOD-128/CFP5
DIODE SCHOTTK 60V 5A SOD128/CFP5
型號:
PMEG60T50ELPX
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
60 V
Current - Average Rectified (Io)
5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
690 mV @ 5 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
16 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
1.8 µA @ 60 V
Capacitance @ Vr, F
560pF @ 1V, 1MHz
Package / Case
SOD-128
Supplier Device Package
SOD-128/CFP5
Operating Temperature - Junction
175°C (Max)