首頁 > Nexperia代理商 > PMEG100T120ELPEZ
影像僅供參考,以產品規格為準
PMEG100T120ELPEZ
型號描述:
Diode 100 V 12A Surface Mount CFP15B
肖特基二極體及整流器 RECT 100V 12A SM SCHOTTKY
型號:
PMEG100T120ELPEZ
品牌:
Nexperia
原廠包裝量:
5000
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Current - Average Rectified (Io)
12A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
840 mV @ 12 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
28 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
6 µA @ 100 V
Capacitance @ Vr, F
1050pF @ 1V, 1MHz
Package / Case
TO-277, 3-PowerDFN
Supplier Device Package
CFP15B
Operating Temperature - Junction
175°C