首頁 > Nexperia代理商 > PMEG2010EJ,115
影像僅供參考,以產品規格為準
PMEG2010EJ,115
型號描述:
Diode 20 V 1A Surface Mount SOD-323F
肖特基二極體及整流器 The factory is currently not accepting orders for this product.
型號:
PMEG2010EJ,115
品牌:
Nexperia
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
20 V
Current - Average Rectified (Io)
1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
500 mV @ 1 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 µA @ 20 V
Capacitance @ Vr, F
80pF @ 1V, 1MHz
Grade
Automotive
Qualification
AEC-Q101
Package / Case
SC-90, SOD-323F
Supplier Device Package
SOD-323F
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)