PMEG60T10ELRX
- 型號描述:
Diode 60 V 1A Surface Mount SOD-123W
DIODE SCHOTTKY 60V 1A SOD123W
- 型號:
- PMEG60T10ELRX
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 60 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 1A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 600 mV @ 1 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Reverse Recovery Time (trr)
- 13 ns
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 650 nA @ 60 V
- Capacitance @ Vr, F
- 245pF @ 1V, 1MHz
- Grade
- Automotive
- Qualification
- AEC-Q101
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- SOD-123W
- Supplier Device Package
- SOD-123W
- Operating Temperature - Junction
- 175°C (Max)