PMEG60T10ELRX
型號描述:
Diode 60 V 1A Surface Mount SOD-123W
DIODE SCHOTTKY 60V 1A SOD123W
型號:
PMEG60T10ELRX
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
60 V
Current - Average Rectified (Io)
1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
600 mV @ 1 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
13 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
650 nA @ 60 V
Capacitance @ Vr, F
245pF @ 1V, 1MHz
Grade
Automotive
Qualification
AEC-Q101
Package / Case
SOD-123W
Supplier Device Package
SOD-123W
Operating Temperature - Junction
175°C (Max)