PMEG6002EBF
- 型號描述:
Diode 60 V 200mA Surface Mount SOD-523
DIODE SCHOTTKY 60V 200MA SOD523
- 型號:
- PMEG6002EBF
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 60 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 200mA
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 600 mV @ 200 mA
- Speed
- Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 100 µA @ 60 V
- Capacitance @ Vr, F
- 14pF @ 1V, 1MHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- SC-79, SOD-523
- Supplier Device Package
- SOD-523
- Operating Temperature - Junction
- 150°C (Max)