PMEG40T30ERX
型號描述:
Diode 40 V 3A Surface Mount SOD-123W
DIODE SCHOTTKY 40V 3A SOD123W
型號:
PMEG40T30ERX
品牌:
Nexperia USA Inc.
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
40 V
Current - Average Rectified (Io)
3A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
460 mV @ 3 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
18 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
28 µA @ 40 V
Capacitance @ Vr, F
560pF @ 1V, 1MHz
Grade
Qualification
Package / Case
SOD-123W
Supplier Device Package
SOD-123W
Operating Temperature - Junction
175°C (Max)