PMEG40T30ER-QX
- 型號描述:
Diode 40 V 3A Surface Mount SOD-123W
DIODE SCHOTTKY 40V 3A SOD123W
- 型號:
- PMEG40T30ER-QX
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 3000
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 40 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 3A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 525 mV @ 3 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Reverse Recovery Time (trr)
- 18 ns
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 28 µA @ 40 V
- Capacitance @ Vr, F
- 560pF @ 1V, 1MHz
- Grade
- Automotive
- Qualification
- AEC-Q101
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- SOD-123W
- Supplier Device Package
- SOD-123W
- Operating Temperature - Junction
- 175°C