PMEG4005AEA-QX
- 型號描述:
Diode 40 V 500mA Surface Mount SOD-323
DIODE SCHOTTKY 40V 500MA SOD323
- 型號:
- PMEG4005AEA-QX
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 40 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 500mA
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 470 mV @ 500 mA
- Speed
- No Recovery Time > 500mA (Io)
- Reverse Recovery Time (trr)
- 0 ns
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 100 µA @ 40 V
- Capacitance @ Vr, F
- 43pF @ 1V, 1MHz
- Grade
- Automotive
- Qualification
- AEC-Q101
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- SC-76, SOD-323
- Supplier Device Package
- SOD-323
- Operating Temperature - Junction
- 150°C