PMEG4002ESFYL
- 型號描述:
Diode 40 V 200mA Surface Mount DSN0603-2
DIODE SCHOTTK 40V 200MA DSN06032
- 型號:
- PMEG4002ESFYL
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 40 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 200mA
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 600 mV @ 200 mA
- Speed
- Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
- Reverse Recovery Time (trr)
- 1.28 ns
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 6.5 µA @ 40 V
- Capacitance @ Vr, F
- 17pF @ 1V, 1MHz