PMEG4002EB-QX
- 型號描述:
Diode 40 V 200mA Surface Mount SOD-523
DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOD523
- 型號:
- PMEG4002EB-QX
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- SC-79, SOD-523
- Speed
- Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
- Capacitance @ Vr, F
- 20pF @ 1V, 1MHz
- Current - Average Rectified (Io)
- 200mA
- Supplier Device Package
- SOD-523
- Operating Temperature - Junction
- 150°C
- Grade
- Automotive
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 40 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 600 mV @ 200 mA
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 500 nA @ 25 V