PMEG3005ESFYL
- 型號描述:
Diode 30 V 500mA Surface Mount DSN0603-2
DIODE SCHOTTK 30V 500MA DSN06032
- 型號:
- PMEG3005ESFYL
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 30 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 500mA
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 720 mV @ 500 mA
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Reverse Recovery Time (trr)
- 1.42 ns
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 9 µA @ 30 V
- Capacitance @ Vr, F
- 21pF @ 1V, 1MHz