首頁 > Nexperia USA Inc.代理商 > PMEG3005ELD-QYL
影像僅供參考,以產品規格為準
PMEG3005ELD-QYL
型號描述:
Diode 30 V 500mA Surface Mount, Wettable Flank DFN1006D-2
DIODE SCHOTT 30V 500MA DFN1006D2
型號:
PMEG3005ELD-QYL
品牌:
Nexperia USA Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:10000 倍增量:1
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Current - Average Rectified (Io)
500mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
500 mV @ 500 mA
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
6 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 µA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F
21pF @ 1V, 1MHz
Grade
Automotive
Qualification
AEC-Q101
Mounting Type
Surface Mount, Wettable Flank
Package / Case
2-XDFN
Supplier Device Package
DFN1006D-2
Operating Temperature - Junction
150°C