首頁 > Nexperia USA Inc.代理商 > PMEG3005ELD,315
影像僅供參考,以產品規格為準
PMEG3005ELD,315
型號描述:
Diode 30 V 500mA Surface Mount, Wettable Flank DFN1006D-2
DIODE SCHOTT 30V 500MA DFN1006D2
型號:
PMEG3005ELD,315
品牌:
Nexperia USA Inc.
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2-XDFN
Mounting Type
Surface Mount, Wettable Flank
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
6 ns
Capacitance @ Vr, F
30pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io)
500mA
Supplier Device Package
DFN1006D-2
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Grade
Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
500 mV @ 500 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 µA @ 30 V