首頁 > Nexperia代理商 > PMEG3005EGWX
影像僅供參考,以產品規格為準
PMEG3005EGWX
型號描述:
Diode 30 V 500mA Surface Mount SOD-123
肖特基二極體及整流器 RECT 30V .5A SM SCHOTTKY
型號:
PMEG3005EGWX
品牌:
Nexperia
原廠包裝量:
3000
起訂量:3000 倍增量:3000
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Current - Average Rectified (Io)
500mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
430 mV @ 500 mA
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
150 µA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F
55pF @ 1V, 1MHz
Package / Case
SOD-123
Supplier Device Package
SOD-123
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)