PMEG3005EB,115
- 型號描述:
Diode 30 V 500mA Surface Mount SOD-523
DIODE SCHOTTKY 30V 500MA SOD523
- 型號:
- PMEG3005EB,115
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 30 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 500mA
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 500 mV @ 500 mA
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 500 µA @ 30 V
- Capacitance @ Vr, F
- 30pF @ 1V, 1MHz
- Grade
- Automotive
- Qualification
- AEC-Q101
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- SC-79, SOD-523
- Supplier Device Package
- SOD-523
- Operating Temperature - Junction
- 150°C (Max)