PMEG2010EA-QX
- 型號描述:
Diode 20 V 1A Surface Mount SOD-323
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SOD323
- 型號:
- PMEG2010EA-QX
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
- 點擊查看即時庫存
起訂量:3000
倍增量:1
價格:
數量:
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 20 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 1A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 550 mV @ 1 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 50 µA @ 15 V
- Capacitance @ Vr, F
- 19pF @ 5V, 1MHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- SC-76, SOD-323
- Supplier Device Package
- SOD-323
- Operating Temperature - Junction
- 125°C