PMEG2010EA,115
- 型號描述:
Diode 20 V 1A Surface Mount SOD-323
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SOD323
- 型號:
- PMEG2010EA,115
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- SC-76, SOD-323
- Mounting Type
- Surface Mount
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Technology
- Schottky
- Capacitance @ Vr, F
- 25pF @ 5V, 1MHz
- Current - Average Rectified (Io)
- 1A
- Supplier Device Package
- SOD-323
- Operating Temperature - Junction
- 125°C (Max)
- Grade
- Automotive
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 20 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 550 mV @ 1 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 50 µA @ 15 V