PMEG2010AEH-QX
- 型號描述:
Diode 20 V 1A Surface Mount SOD-123F
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SOD123F
- 型號:
- PMEG2010AEH-QX
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 20 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 1A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 430 mV @ 1 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 200 µA @ 20 V
- Capacitance @ Vr, F
- 55pF @ 5V, 1MHz
- Package / Case
- SOD-123F
- Supplier Device Package
- SOD-123F
- Operating Temperature - Junction
- 150°C