PMEG2010AEBF
- 型號描述:
Diode 20 V 1A Surface Mount SOD-523
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SOD523
- 型號:
- PMEG2010AEBF
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 20 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 1A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 620 mV @ 1 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 1.5 mA @ 20 V
- Capacitance @ Vr, F
- 19pF @ 1V, 1MHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- SC-79, SOD-523
- Supplier Device Package
- SOD-523
- Operating Temperature - Junction
- 150°C (Max)