首頁 > Nexperia USA Inc.代理商 > PMEG100V100ELPE-QZ
影像僅供參考,以產品規格為準
PMEG100V100ELPE-QZ
型號描述:
Diode 100 V 10A Surface Mount CFP15B
DIODE SCHOTTKY 100V 10A CFP15B
型號:
PMEG100V100ELPE-QZ
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-277, 3-PowerDFN
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
11 ns
Capacitance @ Vr, F
276pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io)
10A
Supplier Device Package
CFP15B
Operating Temperature - Junction
175°C
Grade
Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
850 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
800 nA @ 100 V