首頁 > Nexperia USA Inc.代理商 > PMEG100T20ELXDX
影像僅供參考,以產品規格為準
PMEG100T20ELXDX
型號描述:
Diode 100 V 2A Surface Mount SOD323HP
DIODE SCHOTTKY 100V 2A SOD323HP
型號:
PMEG100T20ELXDX
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2-SMD, Flat Leads
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
6 ns
Capacitance @ Vr, F
120pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io)
2A
Supplier Device Package
SOD323HP
Operating Temperature - Junction
175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
880 mV @ 2 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
600 nA @ 100 V