首頁 > Nexperia USA Inc.代理商 > PMEG100T200ELPEZ
影像僅供參考,以產品規格為準
PMEG100T200ELPEZ
型號描述:
Diode 100 V 20A Surface Mount CFP15B
DIODE SCHOTTKY 100V 20A CFP15B
型號:
PMEG100T200ELPEZ
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Current - Average Rectified (Io)
20A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
840 mV @ 20 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
55 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 µA @ 100 V
Capacitance @ Vr, F
1600pF @ 1V, 1MHz
Package / Case
TO-277, 3-PowerDFN
Supplier Device Package
CFP15B
Operating Temperature - Junction
175°C