PMEG100T150ELPEZ
- 型號描述:
Diode 100 V 15A Surface Mount CFP15B
DIODE SCHOTTKY 100V 15A CFP15B
- 型號:
- PMEG100T150ELPEZ
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- TO-277, 3-PowerDFN
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Reverse Recovery Time (trr)
- 34 ns
- Capacitance @ Vr, F
- 1340pF @ 1V, 1MHz
- Current - Average Rectified (Io)
- 15A
- Supplier Device Package
- CFP15B
- Operating Temperature - Junction
- 175°C
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 100 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 740 mV @ 10 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 8 µA @ 100 V