PMEG100T10ELXDX
- 型號描述:
Diode 100 V 1A Surface Mount SOD323HP
DIODE SCHOTTKY 100V 1A SOD323HP
- 型號:
- PMEG100T10ELXDX
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
- 點擊查看即時庫存
起訂量:4500
倍增量:1
價格:
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 100 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 1A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 795 mV @ 1 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Reverse Recovery Time (trr)
- 6 ns
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 500 nA @ 100 V
- Capacitance @ Vr, F
- 95pF @ 1V, 1MHz
- Package / Case
- 2-SMD, Flat Leads
- Supplier Device Package
- SOD323HP
- Operating Temperature - Junction
- 175°C