首頁 > Nexperia USA Inc.代理商 > PMEG100T10ELR-QX
影像僅供參考,以產品規格為準
PMEG100T10ELR-QX
型號描述:
Diode 100 V 1A Surface Mount SOD-123W
DIODE SCHOTTKY 100V 1A SOD123W
型號:
PMEG100T10ELR-QX
品牌:
Nexperia USA Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Current - Average Rectified (Io)
1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
750 mV @ 1 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
11.5 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
900 nA @ 100 V
Capacitance @ Vr, F
125pF @ 1V, 1MHz
Grade
Automotive
Qualification
AEC-Q101
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
SOD-123W
Supplier Device Package
SOD-123W
Operating Temperature - Junction
175°C