PMEG100T100ELPEZ
- 型號描述:
Diode 100 V 10A Surface Mount CFP15B
DIODE SCHOTTKY 100V 10A CFP15B
- 型號:
- PMEG100T100ELPEZ
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 100 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 10A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 810 mV @ 10 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Reverse Recovery Time (trr)
- 22 ns
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 5 µA @ 100 V
- Capacitance @ Vr, F
- 850pF @ 1V, 1MHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- TO-277, 3-PowerDFN
- Supplier Device Package
- CFP15B
- Operating Temperature - Junction
- 175°C