首頁 > Nexperia USA Inc.代理商 > PMEG100T100ELPEZ
影像僅供參考,以產品規格為準
PMEG100T100ELPEZ
型號描述:
Diode 100 V 10A Surface Mount CFP15B
DIODE SCHOTTKY 100V 10A CFP15B
型號:
PMEG100T100ELPEZ
品牌:
Nexperia USA Inc.
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Current - Average Rectified (Io)
10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
810 mV @ 10 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
22 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 100 V
Capacitance @ Vr, F
850pF @ 1V, 1MHz
Package / Case
TO-277, 3-PowerDFN
Supplier Device Package
CFP15B
Operating Temperature - Junction
175°C