PMEG10010ELXE-QX
- 型號描述:
Diode 100 V 1A Surface Mount SOD-123HP
DIODE SCHOTTKY 100V 1A SOD123HP
- 型號:
- PMEG10010ELXE-QX
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- SOD-123F
- Mounting Type
- Surface Mount
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Reverse Recovery Time (trr)
- 14 ns
- Technology
- Schottky
- Capacitance @ Vr, F
- 55pF @ 1V, 1MHz
- Current - Average Rectified (Io)
- 1A
- Supplier Device Package
- SOD-123HP
- Operating Temperature - Junction
- 175°C
- Grade
- Automotive
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 100 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 780 mV @ 1 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 150 nA @ 100 V