PMEG060T050ELPEZ
- 型號描述:
Diode 60 V 5A Surface Mount CFP15B
DIODE SCHOTTKY 60V 5A CFP15B
- 型號:
- PMEG060T050ELPEZ
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Reverse Recovery Time (trr)
- 16 ns
- Capacitance @ Vr, F
- 560pF @ 1V, 1MHz
- Current - Average Rectified (Io)
- 5A
- Supplier Device Package
- CFP15B
- Operating Temperature - Junction
- 175°C (Max)
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 60 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 690 mV @ 5 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 1.8 µA @ 60 V