PMEG045V150EPE-QZ
- 型號描述:
Diode 45 V 15A Surface Mount CFP15B
DIODE SCHOTTKY 45V 15A CFP15B
- 型號:
- PMEG045V150EPE-QZ
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
- 點擊查看即時庫存
起訂量:5000
倍增量:1
價格:
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 45 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 15A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 570 mV @ 15 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Reverse Recovery Time (trr)
- 36 ns
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 600 µA @ 45 V
- Capacitance @ Vr, F
- 1140pF @ 1V, 1MHz
- Grade
- Automotive
- Qualification
- AEC-Q101
- Package / Case
- TO-277, 3-PowerDFN
- Supplier Device Package
- CFP15B
- Operating Temperature - Junction
- 175°C