PMEG045V150EPDZ
- 型號描述:
Diode 45 V 15A Surface Mount CFP15
DIODE SCHOTTKY 45V 15A CFP15
- 型號:
- PMEG045V150EPDZ
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Reverse Recovery Time (trr)
- 19 ns
- Capacitance @ Vr, F
- 610pF @ 10V, 1MHz
- Current - Average Rectified (Io)
- 15A
- Supplier Device Package
- CFP15
- Operating Temperature - Junction
- 175°C (Max)
- Grade
- Automotive
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 45 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 490 mV @ 15 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 900 µA @ 45 V