PMEG045V050EPDAZ
- 型號描述:
Diode 45 V 5A Surface Mount CFP15
DIODE SCHOTTKY 45V 5A CFP15
- 型號:
- PMEG045V050EPDAZ
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- TO-277, 3-PowerDFN
- Mounting Type
- Surface Mount
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Reverse Recovery Time (trr)
- 12 ns
- Technology
- Schottky
- Capacitance @ Vr, F
- 580pF @ 1V, 1MHz
- Current - Average Rectified (Io)
- 5A
- Supplier Device Package
- CFP15
- Operating Temperature - Junction
- 175°C (Max)
- Grade
- Automotive
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 45 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 490 mV @ 5 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 300 µA @ 45 V