PHPT61003PYX
- 型號描述:
Bipolar (BJT) Transistor PNP 100 V 3 A 125MHz 1.25 W Surface Mount LFPAK56, Power-SO8
TRANS PNP 100V 3A LFPAK56 PWRSO8
- 型號:
- PHPT61003PYX
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- Transistor Type
- PNP
- Current - Collector (Ic) (Max)
- 3 A
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
- 100 V
- Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
- 360mV @ 200mA, 2A
- Current - Collector Cutoff (Max)
- 100nA (ICBO)
- DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
- 150 @ 500mA, 10V
- Power - Max
- 1.25 W
- Frequency - Transition
- 125MHz
- Operating Temperature
- 175°C (TJ)