PHPT61003PYX
型號描述:
Bipolar (BJT) Transistor PNP 100 V 3 A 125MHz 1.25 W Surface Mount LFPAK56, Power-SO8
TRANS PNP 100V 3A LFPAK56 PWRSO8
型號:
PHPT61003PYX
品牌:
Nexperia USA Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1500 倍增量:1
Transistor Type
PNP
Current - Collector (Ic) (Max)
3 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
100 V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
360mV @ 200mA, 2A
Current - Collector Cutoff (Max)
100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
150 @ 500mA, 10V
Power - Max
1.25 W
Frequency - Transition
125MHz
Operating Temperature
175°C (TJ)