PRG18BC6R8MM1RB
- 型號描述:
Ceramic PTC Resettable Fuse 20V 120 mA Ih Surface Mount 0603 (1608 Metric)
PTC RESET FUSE 20V 120MA 0603
- 型號:
- PRG18BC6R8MM1RB
- Voltage - Max
- 20V
- Current - Hold (Ih) (Max)
- 120 mA
- Current - Trip (It)
- 260 mA
- Current - Max
- 3.5 A
- Resistance - 25°C (Typ)
- 6.8 Ohms
- Operating Temperature
- -20°C ~ 85°C
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.037" (0.95mm)