首頁 > Murata Electronics代理商 > PRG18BB470MB1RB
影像僅供參考,以產品規格為準
PRG18BB470MB1RB
型號描述:
Ceramic PTC Resettable Fuse 24V 29 mA Ih Surface Mount 0603 (1608 Metric)
PTC RESET FUSE 24V 29MA 0603
型號:
PRG18BB470MB1RB
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
Lead Spacing
Current - Hold (Ih) (Max)
29 mA
Current - Trip (It)
61 mA
Voltage - Max
24V
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)
Current - Max
630 mA
Resistance - 25°C (Typ)
47 Ohms