PRG18BB470MB1RB
- 型號描述:
Ceramic PTC Resettable Fuse 24V 29 mA Ih Surface Mount 0603 (1608 Metric)
PTC RESET FUSE 24V 29MA 0603
- 型號:
- PRG18BB470MB1RB
- 品牌:
- Murata Electronics
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Ceramic
- Operating Temperature
- -20°C ~ 75°C
- Lead Spacing
- Current - Hold (Ih) (Max)
- 29 mA
- Current - Trip (It)
- 61 mA
- Voltage - Max
- 24V
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.037" (0.95mm)
- Current - Max
- 630 mA
- Resistance - 25°C (Typ)
- 47 Ohms