首頁 > Murata Electronics代理商 > PRG18BB330MS1RB
影像僅供參考,以產品規格為準
PRG18BB330MS1RB
型號描述:
Ceramic PTC Resettable Fuse 16V 36 mA Ih Surface Mount 0603 (1608 Metric)
PTC RESET FUSE 16V 36MA 0603
型號:
PRG18BB330MS1RB
品牌:
Murata Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Ceramic
Voltage - Max
16V
Current - Hold (Ih) (Max)
36 mA
Current - Trip (It)
91 mA
Current - Max
600 mA
Resistance - 25°C (Typ)
33 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Ratings
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)