PRG15BC4R7MM1RC
- 型號描述:
Ceramic PTC Resettable Fuse 9V 91 mA Ih Surface Mount 0402 (1005 Metric)
PTC RESET FUSE 9V 91MA 0402
- 型號:
- PRG15BC4R7MM1RC
- 品牌:
- Murata Electronics
數量:
- Type
- Ceramic
- Voltage - Max
- 9V
- Current - Hold (Ih) (Max)
- 91 mA
- Current - Trip (It)
- 172 mA
- Current - Max
- 2.5 A
- Resistance - 25°C (Typ)
- 4.7 Ohms
- Operating Temperature
- -20°C ~ 85°C
- Ratings
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.022" (0.55mm)