首頁 > Murata Electronics代理商 > PRG15BC330MM1RC
影像僅供參考,以產品規格為準
PRG15BC330MM1RC
型號描述:
Ceramic PTC Resettable Fuse 30V 38 mA Ih Surface Mount 0402 (1005 Metric)
PTC RESET FUSE 30V 38MA 0402
型號:
PRG15BC330MM1RC
品牌:
Murata Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type
Surface Mount
Type
Ceramic
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Lead Spacing
Current - Hold (Ih) (Max)
38 mA
Current - Trip (It)
73 mA
Voltage - Max
30V
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)
Current - Max
1.2 A
Resistance - 25°C (Typ)
33 Ohms