LQW18AS10NJ0ZD
- 型號描述:
10 nH Unshielded Wirewound Inductor 700 mA 130mOhm Max 0603 (1608 Metric)
FIXED IND 10NH 700MA 130 MOHM
- 型號:
- LQW18AS10NJ0ZD
- 品牌:
- Murata Electronics
數量:
- Type
- Wirewound
- Material - Core
- Non-Magnetic
- Inductance
- 10 nH
- Tolerance
- ±5%
- Current Rating (Amps)
- 700 mA
- Current - Saturation (Isat)
- Shielding
- Unshielded
- DC Resistance (DCR)
- 130mOhm Max
- Q @ Freq
- 31 @ 250MHz
- Frequency - Self Resonant
- 4.8GHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 250 MHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Supplier Device Package
- 0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.039" (1.00mm)