首頁 > Murata Electronics代理商 > LQW15AN10NG00D
影像僅供參考,以產品規格為準
LQW15AN10NG00D
型號描述:
RF電感器 - SMD 10 NH +-.2NH
型號:
LQW15AN10NG00D
品牌:
Murata Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±2%
Features
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Unshielded
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
170mOhm Max
Q @ Freq
25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant
5.5GHz
Ratings
Current - Saturation (Isat)
Material - Core
Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Inductance
10 nH
Current Rating (Amps)
500 mA